Vasarinės padangos

Lietuvoje, siekiant būti sėkmingu kelių eismo dalyviu, per metus reikia pakeisti padangas net du kartus: žieminės ir vasarinės. Žinoma, galima rinktis universalias, tačiau jeigu norite būti saugus kelių eismo dalyvis – rinkitės kokybę, kuri yra pritaikyta konkrečiai dangai. Vasaros metu daug lyja, tad važiuodami su žieminėmis padangomis šlapia danga – rizikuojate savo bei kitų sveikata. Štai todėl pagal sezoną reikia važiuotu su konkrečiomis jai pritaikytos padangomis ir tuo pačiu atitinkamai rinktis tinkamiausią padangų protektoriaus raštą.

Kaip pasirinkti vasarines padangas?

 • Vienas svarbiausių niuansų yra protektoriaus raštas, tačiau smulkiau apie jį pašnekėsime žemiau.
 • Būtinai pirkite tik sertifikuotas ir ES patvirtintas vasarines  padangos, kurios tarnaus kokybiškai, atitiks joms paskirtą funkciją.
 • Padangos pagal savo kokybę kategorizuojamos nuo A iki G. Pavyzdžiui, A kategorijos padangų, važiuojant apie 100 km/h greičiu, stabdymo greitis gali būti trumpesnis iki 40 m nei pasirinktų G kategorijos padangų, tad šiuos niuansus reikia paanalizuoti detaliau.
 • Taip pat reikia įvertinti ir pasipriešinimą riedėjimui. Jis nulemia degalų sąnaudas, tad renkantis vasarines padangas reikia vertinti net ir šiuos niuansus. A kategorijos padangos padeda sutaupyti kur kas daugiau degalų nei kad G kategorijos padangos.
 • Žinoma, svarbus niuansas yra ir vasarines  padangos matmenys, tad susipažinkite ir su jomis.
 • Naudinga plačiau palyginti ir gamintojus, kadangi vieni – giriami, o kiti pristatomi kaip nekokybiškų padangų gamintojai.

Yra ir daugiau aktualių niuansų, tad norėdami jaustis ramūs dėl pasirinkimo turėtumėte pasikonsultuoti su profesionalais, kurie įvertinę Jūsų poreikius gali pateikti rekomendacijas bei padėti susirasti geriausias padangas vasarai  - padangos internetu.

Koks protektoriaus raštas yra geriausias?

Kaip jau minėjome, vienas svarbiausių paieškos niuansų yra protektoriaus raštas. Paprastai tariant, tai yra padangos simetrinis išdėstymas.

Kuo skiriasi raštai?

 • Štai vasarines padangos, kurios turi simetrinį raštą, yra gana tylios, tad suteikia patrauklų važiavimą.
 • Kryptinis raštas yra puikus tuo, kad važiavimo metu pats iš savęs sėkmingai išstumia vandenį, tad tai labai geras pasirinkimas, kai nuolatos reikia važiuoti labai drėgna danga. Taip pat šio tipo padangos suteikia stabilumą, kurio kartais taip norisi važiuojant šlapia danga dideliu greičiu.
 • Dar vienas pasirinkimas, kuris dar gana naujas ir jaunas – asimetrinis protektoriaus raštas. Jis mūsų rinkoje nėra labai senas, tačiau sukurtas taip, kad padanga visa plokštuma siektų paviršių. Kodėl tai geras pasirinkimas? Kadangi tokios padangos ilgiau tarnauja, kadangi tolygiai pasidengia važiavimo metu, ypač posūkiuose.

Padangų greičio indeksas

Renkantis padangas taip pat naudinga susipažinti ir su padangos greičio indeksu. Jis nusako, kokiu didžiausiu greičiu leistina važiuoti įsigijus konkrečias padangas. Žinoma, didžiausias greitis varijuoja nuo daugelio veiksnių, ne tik padangų, tačiau tai yra vienas iš svarbiausių aspektų.

 1. Žymėjimas prasideda K raide ir tai standartas, kuris slidžia pasiekti iki 110 km/h.
 2. Toliau kiekviena abėcėlės raidės prideda + 10 km/h ir tokiu atveju Q jau reiškia, kad galima pasiekti net iki 160 km/h, o V iki 240 km/h.

Įvertinkite ir savo, ir mašinos poreikius, tuo pačiu visada verta papildomai apsidrausti.

Tinkamas vasarinių padangų laikymas

Žiemos metu, kai vasarinės padangos yra sandėliuojamos, labai svarbu pasirūpinti tinkamu jų laikymu. Tik tokiu atveju pavyks sulaukus sezono vėl jomis naudotis. Blogas laikymas neatsiejamas ir nuo kur kas greitesnio padangų susidėvėjimo, tad svarbu pasirūpinti sąlygomis.

Laikykite švarias padangas, tad pasibaigus sezonui jas svarbu tinkamai nuplauti, taip pat rasti sausą ir tamsią vietą jų laikymui. Puikiai tiks garažas arba rūsys. Geriausia padangas guldyti viena ant kitos aukštais tokiu atveju jos saugiai lauks laiko kol vėl bus reikalingos.

Padangos dėvisi ir jeigu norite būti saugus kelių eismo dalyvis – tokiu atveju turite įvertinti jų tarnavimo laiko tarpą. Padanga dažniausiai tarnauja iki 5 metų amžiaus, kadangi jai senstant – sensta ir guma, kuri ilgainiui praranda eksploatacijos savybes. Taip pat siūlome vertinti protektoriaus gylį, kuria, pasiekus 1,6 mm padangos turėtų keliauti į surinkimo punktus.

Kiekvienam sezonui – po jam tinkamiausias padangas , vasarai  - vasarines padangos, ziemai - Žieminės padangos.